راهنمای سفر سن پترزبورگ

راهنمای سفر سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ به دستور پتر کبیر ساخته شد و به مدت ۲۲۵ سال پایتخت روسیه بود . این شهر پتروگراد نام داشت و پس از فروپاشی سلطنت تزارها لنینگراد نامیده شد . این شهر شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان است و موقعیت جغرافیایی آن باعث میشود تا در اوایل تابستان طولانی شدن تابش آفتاب مانع از تاریکی هوا شود و در شب هوا یا روشن است یا حالت گرگ و میش دارد . این پدیده را شب های سفید مینامند که یکی از جذابیت های سن پترزبورگ به شمار میرود .

۱-جزیره یلاگین

این جزیره که در دوران شوروی سابق پارک مرکزی فرهنگ و اوقات فراغت نام داشت به ندرت در میان برنامه سفر گردشگران جای می‌گیرد. این پارک طبیعی زیبا شمالی‌ترین جزیره دلتلی نیوا است. جزیره یلاگین یا الاگین قبلا اقامتگاهی سلطنتی بود، بنابراین امروزه می‌توان کاخی به جا مانده از آن دوران به نام همین جزیره را مشاهده کرد.

۲-کاخ بزرگ (گراند پالاس)

این کاخ بزرگ به کاخ ورسای روسیه هم گفته می شود که یکی از مهمترین و با ارزش ترین جاذبه های سن پترزبورگ به شمار میرود .

۳-خیابان نوفسکی پروسپکت

این خیابان اصلی ترین و شناخته شده ترین خیابان روسیه است که با عبور از مرکز تاریخی شهر از ساختمان اداره نیروی دریایی تا راه آهن مسکو ادامه داشته و پس از یک پیچ خوردگی خفیف به صومعه الکساندر نوفسکی منتهی می‌شود.

۴-ساختمان افسران عمومی

لاوه بر موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی، ساختمان کارکنان عمومی با مجموعه‌ی هنری مدرنش، یکی دیگر از نقاطی است که می‌توان در آن از تماشای آثار هنری متعدد و زیبا لذت برد. حیاط داخلی این بنا با سقف شیشه‌ای پوشیده شده است که محل مناسبی برای عکس یادگاری به شمار می‌رود.

۵-کاخ کنگره ملی

این کاخ ملی محل اقامت شخصی شاهزاده کنستانتین بوده است . این کاخ در قرن ۲۰ میلادی در آتش سوخت و بخش عمده ای از این کاخ بعد از درگیری روسیه در جنگ جهانی دوم از بین رفت . در دهه۲۰۰۰ میلادی این کاخ مرمت و بازسازی شد و تحت عنوان “کاخ دریایی رئیس جمهور روسیه” به شکل امروزی درآمد .

۶-اورانین بائوم

مزیات کاخ های سن پترزبورگ استفاده و ترکیب خلاقانه معماری و طبیعت است . اورانین بائوم مکانی خاص است که در آن میتوانیم از کاخ های مختلف دیدن نمایید که همگی توسط پادشاهان و شهربانی های روسی ساخته شده اند .

۷-کاخ پاولوسک

این کاخ دارای معماری بسیار زیبایی است که متعلق به پاول اول بوده است .

۸-فستیوال ستاره های شب های سفید

این جشنواره امروزه یکی از ده فستیوال برتر دنیا و تقریبا مهم‌ترین رویداد روسیه در زمینه موسیقی به شمار می‌رود. در طی این رویداد جذاب هنرمندان با استعدادی از سراسر جهان گرد هم آمده و قطعات شاهکار موسیقی از آهنگسازان به نام دنیا مانند بتهوون، موزارت، چایکوفسکی، شوپن، سرگی پروکوفیف، گوستاو مالر، ریچارد واگنر و دیگران را به اجرا در می‌اورند.

۹-کلیسای جامع سنت آیزاک

کلیسای جامع سنت آیزاک، بزرگ‌ترین کاتدرال ارتودکس سن‌پترزبورگ و مثالی عالی برای سبک معماری اواخر دوره‌ی کلاسیک در روسیه به شمار می‌رود. اعضای آکادمی هنر هرکدام به صورت جداگانه طراحی بخشی از فضای داخلی کلیسارا به عهده گرفتند و در طول جنگ جهانی دوم بسیاری از اشیا و آثار هنری کاخ ها به این کلیسا منتقل شدند تا به خوبی از آنها محافظت شود .

۱۰-پل کاخ

این پل روی رودخانه نوا قرار دارد و یکی از جذابیت های گردشگری سن پترزبورگ به شمار میرود . این پل در طول شب بلند میشود و به کشتی های بزرگ اجازه ورود به دریای بالتیک را میدهد .

 

 

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دوبی
دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر بمبئی
با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دهلی
دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از...