راهنمای سفر دوبی

دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و برج‌های بلند و معماری نوین خود، مراکز خرید و جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، خود را از یک منطقه بیابانی به یک مقصد برتر گردشگری و تفریحی تبدیل کرده که گردشگران را برای خرید، حمام آفتاب و تفریحات متنوع به سوی خود فرا می‌خواند.

۱-نهر دبی

این نهر شهر را به دو بخش دیره به سمت شمال و بور دبی (Bur Dubai) در جنوب تقسیم می‌کند.این نهر یکی از دلایل مهم و اصلی رشد شهر بوده و مهاجران اولین بار برای ماهی و مروارید به این مکان جذب شدند.برخی از لنج های این نهر بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند.کارکنان این لنج ها در بیشتر مواقع شما را برای بازدید به داخل کشتی دعوت میکنند تا شما با زندگی ملوانان بیشتر آشنا شوید. اگر بخواهید در نهر دبی سفر کنید می‌توانید هم از قایق‌های قدیمی که برای سفرهای توریست‌ها بازسازی‌شده است استفاده کنید و یا می‌توانید از ابرا که نوعی کشتی کوچک چوبی است استفاده کنید.

۲-خانه شیخ سعید آل مکتوم

شیخ سعید آل مکتوم یکی از حاکمان قبلی و پدربزرگ حاکم فعلی است.محل اقامت او یکی از نمونه های معماری عربی است که به عنوان موزه بازسازی و ترمیم شده.خانه اصلی پدر شیخ سعید در سال ۱۸۹۶ به طوری ساخته شد که او میتوانست حمل و نقل کشتی هارا از بالکن تماشا کند.خانه اصلی تخریب شد اما خانه فعلی با ترکیبی از درهای چوب ساچ کنده کاری شده و شبکه های چوبی در سرتاسر پنجره ها و دیوار های گچی با طرح های گلدار و هندسی بازسازی شد.۳۰ اتاق در اطراف یک اتاق مرکزی و برج بادگیر در بالا ساخته شده است.در داخل اینموزه عکس های تاریخی و اسناد و مدارک با بسیاری از عکس های قدیمی شگفت انگیز وجود دارد.

۳-بستاکیا(دبی قدیم)

این محله برای خانه تاجران ایرانی ثروتمندی بود که بیشتر مروارید و پارچه معامله میکردند و به خاطر معامله بدون مالیات و دسترسی اسان به نهر به دبی آمده بودند.ساختمان های آهکی و مرجانی این محله دارای برج های بادی هستند که به صورت دست نخورده باقی ماندند.این برج های بادی به عنوان نوعی سیستم تهویه هوا برای خانه های اولیه و قدیمی بکار میرفتند.در این منطقه گالری ماجیلیس دارای مجموعه ای از سرامیک ها و مبلمان های قدیمی عربی است.

۴-موزه دبی

این موزه در قلعه آل فهیدی قرار دارد که برای دفاع از دبی ساخته شده دیوار های این قلعه از بلوک های مرجانی ساخته و با آهک نگه داشته شده اند.حیاط این قلعه دارای چند قایق سنتی و خانه ای با برگ درخت نخل است.زیر طبقه همکف سالن های نمایش و شهر فرنگ های سرپوشیده قرار دارد که سبک های زندگی سنتی اماراتی را نشان میدهد.

۵-برج خلیفه

این ساختمان یکی از معروف ترین برج های دبی است که با ارتفاع ۸/۸۲۹ متر با عنوان بلندترین ساختمان درجهان محسوب میشود.یکی از تفریحات این ساختمان برای بازدیدکنندگان رفتن به طبقه ی ۱۲۴ است که باید حتما انجام دهند.

۶-برج العرب

این برج بلندترین هتل دنیا با ارتفاع ۳۲۱ متر است که در یک جزیره مصنوعی در خط ساحلی دبی واقع شده است.برج العرب به عنوان یکی از گرانترین هتل های دنیا معرفی شده است.شما در این برج میتوانید در اسکای ویو بار واقع در طبقه بیست و هفتم چای بنوشید و از چشم انداز زیبای شهر لذت ببرید.

 

۷-مسجد جمیرا

این مسجد یکی از زیباترین مساجد دبی به شمار میرود که شباهت زیادی به مسجد الازهر قاهره دارد .مسجد جمیرا نمونه ای از معماری اسلامی است که در دوران قرون وسطی با توجه به سنت فاطمی ساخته شده است.مرکز شیخ محمدبن رشید تور هایی را در زمینه ی شناخت فرهنگ و درک بهتر از اعتقاد به اسلام برگذار میکند.

۸-اکواریو دبی

این اکواریوم یکی از جاذبه های برتر شهر دبی است که ۱۴۰ گونه دریایی رت در خود جای داده است.فعالیت های بسیاری برای نگاهی نزدیکتر به زندگی دریایی در نظر گرفته شده است.انسورکلینگ و غواصی در قفس برای مشهاده کوسه ها از فعالیت های جالب در این اکواریوم محسوب میشود.

راهنمای سفر بمبئی

با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از نظر اقتصادی و توریستی پیشرفت زیادی داشته.تنها تناقضی که در این شهر به چشم میخورد اختلاف شدید طبقاتی آن است.اما بیشتر ثروتمندان هند در این شهر مستقر اند.یکی از مزایای سفر به بمبئی این است که هرچیزی بجزهتل در این شهر ارزان است و اگر کمی حسابگر باشید میتوانید با هزینه معقول از سفر به این شهر و تماشای جاذبه های آن لذت ببرید.

۱-دروازه هند

یک بنای تاریخی از دوران استعمار بریتانیا است که در ساحل عربی قرار دارد.این مکان یکی از جاذبه هایی است که در سفر به بمبئی حتما باید از آن دیدن کنید.بهترین زمان برای بازدید از این مکان هنگام غروب آفتاب است.

۲-محله کولابا

این محله به گونه ای است که افراد همیشه در سفر و گشت و گذار در آن بسیار لذت خواهند برد.این محله قدیمی برای آشنایی دبا فرهنگ مومبای و همچنین خرید بسیار مناسب است.

۳-کلیسای افغان

بازدید از کلیسای سنت جان کشیش یا کلیسای افغان را به شما پیشنهاد میکنیم . در این بنا شما میتوانید از معماری گوتیک و شیشه های رنگ آمیزی شده دیدن فرمایید.این کلیسا به عنوان میراث فرهنگی درجه یک یونسکو ثبت شده است که میتواند دلیل بسیار خوبی برای بازدید از آن باشد.

۴-دریاچه پاوانا

این دریاچه در فاصله ی دو ساعتی مومبای قرار دارد.این منطقه در فصول بارانی بسیار خیره کننده به نظر میرسد.برای تماشای مناظر از نمای بالا میتوانید سوار هواپیماهای دریایی شوید.

۵-غارهای  الفانتا

مجموعه غاری است که در دل کوه حجاری شده و متعلق به مذهب هندو است که به عنوان میراث جهانی به ثبت یونسکو رسیده است.

۶-پاگودای جهانی

معماری بی نظیر این معبد ارزش بازدید آن را بالا برده و این معبد به آموزش مذهب بودایی اختصاص یافته است.این بنا را با نگاهی به معماری ۱۰۰۰سال پیش طراحی کرده است.

 

راهنمای سفر دهلی

دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از دلایل سفر به هند میتوان داشتن هنرهای گوناگون و صنایع دستی زیبا و بناهای باشکوه و غذا های عالی جاذبه های طبیعی زیاد و فروشگاه های سنتی را نام برد.

۱-قلعه سرخ

این قلعه جواهری با ارزش بازمانده از دوران مغول است.نمایش و نورپردازی به همراه موسیقی مخصوص ۳۰۰سال تاریخ را برای شما تداعی میکند.دستور ساخت این قلعه به هنگام انتقال پایتخت از آگرا به دهلی داده شد.

۲-قطی منار

این مجموعه جزو پیچیده ترین شاهکارهای معماری اسلام در دهلی به شمار میرود.این مجموعه به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده و برای سفرهای خانوادگی بسیار مناسب است.

۳-معبد لوتوس

معبد نیلوفر آبی توسط فریبرز صهبا از سنگ مرمر سفید ساخته شده معماری این بنا به گونه ای است که نماد مشترک آیین هندو بودایی و اسلام را نمایش میدهد.

۴-دروازه هند

این بنا به یاد ۹۰۰۰۰ سرباز هندی ساخته شده که در طول جنگ جهانی اول جاین خود را از دست دادند.در این معبد شعله ابدی وجود دارد که به صورت ۲۴ساعته به احترام سربازانی که در جنگ هند و پاکستان کشته شده اند در اینجا میسوزد.

۵-مقبره همایون

این مقبره آخرین منزل امپراتور همایون شاه بزرگ مغول است.در ساخت این بنا از عناصر معماری ایرانی و هندی و مغولی الهام گرفته شده است.

۶-گورودوارا بنگلا صاحب

گورودوارا بنگلا صاحب مهمترین عبادتگاه مذهب (سیک)به شمار میرود.این مکان دارای ویژگی های برجسته ای چون:استخری باشکوه و گنبد طلایی است.

۷-بنای یادبود گاندی

یکی از جاذبه های مربوط به استقلال هند بنای یادبود گاندی بانام سابق خانه ی بیرلا است.این مکان خانه است که گاندی در آن ترور شد.یادگارهایی که مربوط به مرگ و زندگی گاندی است در این مکان برای عموم به نمایش گذاشته شده است.

۸-موزه ملی خط آهن

این موزه یا خط آهن با بیش از ۴۰کیلومتر مربع مساحت دارای ۳۰ لوکوموتیو و چندین واگن قدیمی است.شما میتوانید با رفتن به این موزه ۱۴۰ سال از تاریخ خط آهن هند را مشاهده نمایید.

راهنمای سفر گوا

گوا در واقع یکی از ایالت های هند است که چندین شهر کوچک را در خود جای داده است که این شهر ها در خط ساحلی قرار داشته و گردشگران زیادی را به خود جذب میکنند.زیبایی های این منطقه تنها به ساحل آن محدود نمیشود و با سفر به این منطقه میتوانید شاهد معماری سنتی و زیبای پرتغالی‌ها نیز باشید.

۱-ساحل پالولم

این ساحل جنوبی ترین ساحل گوا است.در هنگام غروب میتوانید از قایق سواری در این ساحل لذت ببرید.

۲-معبد مانگشی

این معبد در محله  پوندا در میان محیطی زیبا احاطه شده است.بازدید از این معبد ارزشمند را به شما پیشنهاد میکنیم.

۳-مقبره‌ی سنت فرانسیس ژاویر

این کلیسای مسیحی به عنوان میراث جهانی تحت حفاظت سازمان یونسکو قرار گرفته است. سنت فرانسیس ژاویر در این کلیسا و درون مقبره‌ای که هر ۱۰ سال یک بار بازگشایی می‌شود و به معرض دید عموم گذاشته می‌شود، به خاک سپرده شده است. این کلیسا در گوای قدیم قرار دارد.

راهنمای سفر باتومی

شهر باتومی شهری بندری است که درکنار دریای سیاه قرار گرفته است و تمام ارتباطات تجاری و مسافرتی گرجستان از طریق بندر باتومی انجام میگیرد.

۱-مجسمه یاد بود مدیا

این مجسمه سمبلی از شاهزاده اساطیر یونانی در شهر باتومی است. مدیا نام زنی است که از اهالی منطقه ی کولخیس در گرجستان بوده. زمانی که یاسون برای یافتن پشم زرین به کولخیس می آید مدیا عاشق او شد و یاسون را در انجام شرط‌ های سخت پدر و سرانجام ربودن پشم زرین یاری داد بعد از آن آنها با هم گریختند و ازدواج کردند. بعدها یاسون او را رها کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند مدیا از شدت حسادت و خشم، گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را کشت. امروزه این مجسمه یکی از جاذبه های باتومی می باشد که در منطقه ای زیبا قرار گرفته است.

۲-آکواریوم باتومی

این آکواریوم از مکان های دیدنی پر بازدید و کم نظیر باتومی است . این آکواریوم با طراحی منحصر به فردی که از ساحل باتومی الهام گرفته است توانسته به یک مکان جذاب تبدیل شود.

۳-دلفیناریوم باتومی

این مکان امکان تماشای شوی دلفین ها را برای شما فراهم میکند. دلفیناریوم محلی برای سرگرمی گروه های سنی مختلف است و یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های باتومی به حساب می آید.

۴-دریاچه نوریگلی

این دریاچه در محدوده شهری با فاصله ی ۱۳۰ متری از دریای سیاه قرار دارد و از طریق کانالی به دریای سیاه متصل شده. و در اطراف این دریاچه چندیدن مجموعه قایق رانی و پارک کودک و دوچرخه سواری برای استراحت و لذت بردن بیشتر  در این دریاچه فراهم شده.

راهنمای سفر تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان چند سالی است که به جمع شهرهای مورد علاقه ی مردم برای مسافرت خارجی تبدیل شده است.

۱-تندیس کارتلیس

این مجسمه بر فراز بلندی های اطراف شهر تفلیس پایتخت گرجستان و روی تپه های سولولاکی بنا شده به طوری که از تمام نقاط شهر قابل دیدن است.این تندیس نشان دهنده ی زنی با شمشیری در یک دست و کاسه ای در دست دیگر است که شمشیر برای آنهایی است که با دشمنی وارد میشوند و کاسه برای پذیرایی از کسانی است که با دوستی وارد گرجستان میشوند.

۲-حمام های سولفور

این حمام های گوگردی در محله ای قدیمی از تفلیس قرار دارند.آب گرم این حمام ها از چشمه آب گرم تامین میشوند و این آب گرم دارای اثرات درمانی میباشد.

۳-کلیسای اسمیندا سامبا

از مهمترین دیدنی های تفلیس که نباید آن را از دست داد کلیسای سامباست که یکی از بزرگترین کلیساهای دنیا و شرق اروپا است.

۴-کلیسای سیونی

این کلیسا در کرانه رودخانه کورا واقع شده و در طی قرن ها بارها مورد تخریب واقع شده است.گفته میشود که بنا کنندگان این کلیسا خود در اینجا به خاک سپرده شده اند.

۵-دژ ناریکالا

ناریکالا یک دژ نظامی است که بر تفلیس مسلط است این قلعه توسط شاه عباس ساخته و یا توسط او بازسازی شده است و به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی تفلیس در شب نمایی بسیار زیبا دارد.

راهنمای سفر سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ به دستور پتر کبیر ساخته شد و به مدت ۲۲۵ سال پایتخت روسیه بود . این شهر پتروگراد نام داشت و پس از فروپاشی سلطنت تزارها لنینگراد نامیده شد . این شهر شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان است و موقعیت جغرافیایی آن باعث میشود تا در اوایل تابستان طولانی شدن تابش آفتاب مانع از تاریکی هوا شود و در شب هوا یا روشن است یا حالت گرگ و میش دارد . این پدیده را شب های سفید مینامند که یکی از جذابیت های سن پترزبورگ به شمار میرود .

۱-جزیره یلاگین

این جزیره که در دوران شوروی سابق پارک مرکزی فرهنگ و اوقات فراغت نام داشت به ندرت در میان برنامه سفر گردشگران جای می‌گیرد. این پارک طبیعی زیبا شمالی‌ترین جزیره دلتلی نیوا است. جزیره یلاگین یا الاگین قبلا اقامتگاهی سلطنتی بود، بنابراین امروزه می‌توان کاخی به جا مانده از آن دوران به نام همین جزیره را مشاهده کرد.

۲-کاخ بزرگ (گراند پالاس)

این کاخ بزرگ به کاخ ورسای روسیه هم گفته می شود که یکی از مهمترین و با ارزش ترین جاذبه های سن پترزبورگ به شمار میرود .

۳-خیابان نوفسکی پروسپکت

این خیابان اصلی ترین و شناخته شده ترین خیابان روسیه است که با عبور از مرکز تاریخی شهر از ساختمان اداره نیروی دریایی تا راه آهن مسکو ادامه داشته و پس از یک پیچ خوردگی خفیف به صومعه الکساندر نوفسکی منتهی می‌شود.

۴-ساختمان افسران عمومی

لاوه بر موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی، ساختمان کارکنان عمومی با مجموعه‌ی هنری مدرنش، یکی دیگر از نقاطی است که می‌توان در آن از تماشای آثار هنری متعدد و زیبا لذت برد. حیاط داخلی این بنا با سقف شیشه‌ای پوشیده شده است که محل مناسبی برای عکس یادگاری به شمار می‌رود.

۵-کاخ کنگره ملی

این کاخ ملی محل اقامت شخصی شاهزاده کنستانتین بوده است . این کاخ در قرن ۲۰ میلادی در آتش سوخت و بخش عمده ای از این کاخ بعد از درگیری روسیه در جنگ جهانی دوم از بین رفت . در دهه۲۰۰۰ میلادی این کاخ مرمت و بازسازی شد و تحت عنوان “کاخ دریایی رئیس جمهور روسیه” به شکل امروزی درآمد .

۶-اورانین بائوم

مزیات کاخ های سن پترزبورگ استفاده و ترکیب خلاقانه معماری و طبیعت است . اورانین بائوم مکانی خاص است که در آن میتوانیم از کاخ های مختلف دیدن نمایید که همگی توسط پادشاهان و شهربانی های روسی ساخته شده اند .

۷-کاخ پاولوسک

این کاخ دارای معماری بسیار زیبایی است که متعلق به پاول اول بوده است .

۸-فستیوال ستاره های شب های سفید

این جشنواره امروزه یکی از ده فستیوال برتر دنیا و تقریبا مهم‌ترین رویداد روسیه در زمینه موسیقی به شمار می‌رود. در طی این رویداد جذاب هنرمندان با استعدادی از سراسر جهان گرد هم آمده و قطعات شاهکار موسیقی از آهنگسازان به نام دنیا مانند بتهوون، موزارت، چایکوفسکی، شوپن، سرگی پروکوفیف، گوستاو مالر، ریچارد واگنر و دیگران را به اجرا در می‌اورند.

۹-کلیسای جامع سنت آیزاک

کلیسای جامع سنت آیزاک، بزرگ‌ترین کاتدرال ارتودکس سن‌پترزبورگ و مثالی عالی برای سبک معماری اواخر دوره‌ی کلاسیک در روسیه به شمار می‌رود. اعضای آکادمی هنر هرکدام به صورت جداگانه طراحی بخشی از فضای داخلی کلیسارا به عهده گرفتند و در طول جنگ جهانی دوم بسیاری از اشیا و آثار هنری کاخ ها به این کلیسا منتقل شدند تا به خوبی از آنها محافظت شود .

۱۰-پل کاخ

این پل روی رودخانه نوا قرار دارد و یکی از جذابیت های گردشگری سن پترزبورگ به شمار میرود . این پل در طول شب بلند میشود و به کشتی های بزرگ اجازه ورود به دریای بالتیک را میدهد .

 

 

راهنمای سفر مسکو

مسکو پایتخت اسرار امیز امپراتوری تزارها و شهر ایروان مخوف و استالین و شهر اپرا و باله و تئاتر است.

۱-کرملین 

این بنا نماد مسکو و روسیه است. این‌جا شاهدِ وحشت‌افکنیِ ایوان مخوف، حمله‌ی ناپلئون، دیکتاتوریِپرولتاریای لنین، استبداد استالینی، اصلاحات گورباچف و اعلام موجودیتِ روسیه‌ی جدید بوده است. بنابراین، هرجور شده کرملین را در برنامه‌ی خودتان جا بدهید.

۲-کلیسای جامع سنت باسیل

این کلیسا دارای زیبایی مدهوش کننده ای است.این بنا را به یادبود پیروزی بر تاتارها ساختند.این بنای تاریخی متشکل است از ۹ کلیسای کوچک در کنار یکدیگر.

۳-میدان سرخ 

در بیرون دیوار شمال شرقی کرملین میدان سرخ قرار دارد.این میدان در ابتدا برای تجارت بود و مراسم مسکو در آن برگذار میشد.عبور ومرور ماشین ها در میدان سرخ ممنوع است.سنگ فرش این میدان کانون جغرافیایی تاریخ روسیه است دیدن این مکان را در شب به شما پیشنهاد میکنیم.

۴-گالری ترِتیاکُف 

بازدید از این مکان را به شما پیشنهاد میکنیم چرا که این گالری میزبان آثار کلاسیک هنری روسی ها است و بازدید از آن به درک فرهنگ و هنر روس ها کمک میکند.

۵-تئاتر بُلشوی 

در این مکان میتوانید شاهد بهترین اپرا ها و باله های روسیه و جهان باشید.

۶-میدان سُبُرنایا 

در قلب کرملین میدان سبرنایا قرار دارد که در اطراف آن ساختمان های خیره کننده بنا شده اند. این کلیسا دارای ۵گنبد طلایی است و محل دفن بسیاری از رهبران کلیسای ارتدوکس است.

۷-موزه‌ هنرهای زیبای پوشکین

این موزه دارای مجموعه ای از آثار هنری اروپای دوره ی رنسانس به بعد است.هنگام رفتن به این موزه حتما از آثار نقاشان آلمانی و فلاندی قرن هفدهم را از دست ندهید.

۸-پارک گورکی

این پارک بانام پارک فرهنگ نیز مشهور است و دارای فضای سبز و سرگرمی های مدرن است . پارک گورکی در طول رود مسکو واقع شده و شما میتوانید دوچرخه یا قایق کرایه کنید.در این مکان مسابقه های پاتیناژ نیز برگذار میشود.

۹- دیر و گورستانِ نُوُدِویچی 

این بنا در دوره های مختلف یکی از استحکامات دفاعی مسکو بوده . تعداد بسیار زیادی از شخصیت های ادبی و سیاسی روسیه در این گورستان دفن شدند.

۱۰-کلیسای جامع مسیح منجی 

به شکرانه پیروزی روسیه بر ناپلئون  بین سال های ۱۸۳۹ تا ۱۸۸۳ بلندترین کلیسای ارتدکس  جهان به نام کلیسای جامع مسیح منجی ساخته شد .

راهنمای سفر پوکت

جزیره ی پوکت واقع در جنوب غربی کشور تایلند،جزء مناطق توریستی جذاب جهان بوده و در بین گردشگران محبوبیت خاصی دارد.در این جزیره سواحل شنی زیبایی هست که چندین مایل در کناره ی دریا گسترده شده اند و آبی گرم و زلال مملو از جاذبه های زیرآبی دارد که برای غواصی مناسب اند. سواحل غربی پوکت مخلوطی از خلیج شنی، برآمدگی های سنگی و پرتگاه های عظیم آهکی به همراه چندین ناحیه ی مهم توریستی می باشد مانند ساحل کامالا، ساحل کارون و ساحل پاتونگ. کسانی که به دنبال جایی به جز ساحل هستند، می توانند تورهای جنگل های سرسبز گرمسیری، جنگل های گسترده ی نارگیل، شالیزارها، سواری بر روی فیل ها، موج سواری، قایق سواری با قایق های بامبو و حتی بانجی جامپینگ را تجربه کنند.

۱-معبد وات‌چالونگ

این معبد  جزء مهمترین معابد پوکت است. در این معبد باید با لباس پوشیده و مناسب وارد شد و کفش‌ها را هنگام ورود درآورد. وات چالونگ، معماری و نقش‌های بسیار زیبایی دارد، به خصوص در معبد اصلی. این معبد دارای ۳۶ مجسمه بودا است و شاید بتوان گفت یکی از بزرگترین معابد در کل کشور تایلند همین معبد است.

۲آکواریوم پوکت

این آکواریوم اولین آکواریم در سطح تایلند است و مجموعه‌ای کم‌نظیر از ماهی‌های استوایی، لاک پشت‌ها، مرجان‌ها و گونه‌های دیگری از جانوران دریایی را در خودش دارد.

۳فانتاسی

فانتاسی

که دیزنی‌لند جنوب شرقی آسیا هم نامیده می‌شود، بگرفته از میراث فرهنگی اصیل تایلند است که با استفاده از فناوری‌های جدید، سنت‌های این کشور را زنده می‌کند.این پارک تفریحی دارای فروشگاه های صنایع دستی  بوفه‌ی بین‌المللی و نمایش‌های متنوع است. فانتاسی یک پارک موضوعی فرهنگی است که به سه بخش تقسیم شده؛ خرید در دهکده فستیوال، غذا خوردن در رستوران بوفه «گلدن کیناری» و بخش سوم تفریح و سرگرمی به سبک وگاسی در قصر فیل‌هاست.

۴جزیره‌ فی‌فی

این جزیره جزو جزیره های گرم سیری و یکی از اصلی ترین دلایل سفر گردشگران به گشور تایلند است.این جزیره در ۴۸ کیلومتری پوکت قرار دارد و برای رسیدن به این جزیره میتوانید از قایق هایی که برای این منظور تهیه شده اند استفاده کنید.سواحل مرجانی این جزیره مناسب برای قواصی است و وجود قارهای مرموز و هیجان انگیز طبیعتی زیبا و گردش با قایق پارویی و صخره نوردی از جذابیت های این جزیره هستند.دو جزیره مهم فی فی کوچک و فی فی بزرگ از جزایر فی فی هستند که دارای جاذبه های گردشگری زیادی هستند.

۵خلیج فانگ نا

این خلیج یکی از جذاب ترین دیدنی هایی است که ۴۹۷ مایلی فانگ نا قرار دارد.این خلیج بیشتر به دلیل صخره های اهکی اش شهرت دارد.این خلیج دارای دیدنی هایی از جمله غارها و تالاب ها و سواحل بکر کوچک است.

۶ساحل لائم سینگ

این ساحل در شمال پاتونگ قرار دارد و با عنوان قطعه ای از بهشت از آن یاد میشود.

۷-منطقه قدیمی پوکت

پوکت به دلیل منطقه باستانی اش از شهرت خاصی برخوردار است.در این بخش از شهر شما میتوانید شاهد معابد عبادت گاه ها مرکز خرید و کافه ها و موزه های شخصی باشید.بهترین موقع برای بازدید از این منطقه اول صبح و بعد از غروب خورشید است.

۸باغ‌وحش پوکت

باغ وحش پوکت نزدیک به معبد چالونگ است و مکانی دوست داشتنی با حیوانت مختلف برای بچه ها و بزرگتر هاست. در این باغ وحش میتوانید شاهد رقص گروهی فیل ها و هنرنمایی تمساح ها باشید.

۹ساحل نائی هان

در جنوبی ترین قسمت جزیره ساحلی خلوت و آرام قرار دارد که نامش نائی هان است.در این ساحل شما میتوانید از تفریحات آبی استفاده نمایید.

۱۰ساحل کارن

ساحل کارن از زیباترین ومعروف ترین جاذبه های جزیره پوکت است.این ساحل بزرگترین ساحل غربی پوکت است که طولی معادل۴ کیلومتر دارد و اغلب اوقات خلوت است.در این ساحل میتوانید از خدماتی چون انواع ورزش های آبی و قایق های بلند برای کرایه و شنا و غواصی و اسکی روی آب استفاده نمایید.

راهنمای سفر پاتایا

یکی دیگر از شهرهای ساحلی تایلند پاتایا نام دارد که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد.این شهر در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد و حدود ۲ساعت و نیم با اتوبوس طول میکشد.

۱-مینی سیام

مینی سیام نزدیک مرکز پاتایا قرار دارد که در آن ماکت های کوچکی از آثار تاریخی تایلند قرار دارد.بعد از هلند و تایوان مینی سیام سومین مجموعه مینیاتوری است که بیش از ۱۰۰ مدل مینیاتوری از آثار باستانی و تاریخی جهان را همچون معبدهای معروف تایلند مانند معبد بودای زمردین و برج ایفل و مجسمه آزادی و برج کج پیزا و تخت جمشید جزو این مجموعه ها هستند.

۲-جزیره مرجانی

این جزیره در ۷ کیلومتری جنوب غربی پاتایا قرار دارد و مسیر آن از پاتایا ۱۵ دقیقه  با قایق موتوری و با لنج ۴۵ دقیقه طول میکشد. این جزیره با داشتن سواحل شنی سفید آب تمیز و مرجان های فراوان گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

۳-باغ استوایی نانگ نوچ

باغ نانگ نوچ در ۱۸ کیلومتری پاتایا قرار دارد . این باغ مملو از انواع گلها از اقصا نقاط جهان است. گروهی از خانه های سنتی تایلندی در این باغ وجود دارد.

۴-دنیای زیر آب

این مکان که در پاتایا شهرت یافته با عنوان مدرن ترین آکواریوم آسیا است که در جنوب پاتایا قرار دارد.

۵-خانه مقدس حقیقت

خانه مقدس حقیقت بنای چوبی غظیم و با ابهتی است که در شمال پاتایا و در کنار دریا واقع است این معبد با مجسمه های کنده کاری شده چوبی تزیین شده و منعکس کننده ی دیدگاه قدیم و دانش و حکمت و فلسفه ی شرق است.

۶-معبد مدرن وانسانگ وارارام

این معبد از مهمترین معابد پاتایا می باشد.معماری این معبد الهام گرفته از معماری زاپن و هند و چین و…است. فاصله این معبد تا جنوب پاتایا ۱۲ کیلومتر است و تنها ۳ کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ فاصله دارد.

۷-موزه ریپلی

موزه ریپلی در طبقه سوم مرکز خرید رویال گاردن در مرکز پاتایا قرار دارد و اشیا عجیب غریب از کل جهان دریافت میشود .