راهنمای سفر کوآلالامپور

راهنمای سفر کوآلالامپور

این شهر به عنوان پایتخت مالزی در جنوب شرقی اسیا گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.از ویژگی هایی که سفر به این شهرا را جذاب تر میکند میتوان به امانات رفاهی خوب و قیمت نسبتا مناسب اشاره کرد.این شهر مخلوطی از فرهنگ‌های مختلف هندی، چینی، مالایی و غربی است ایجاد ترکیبی منحصربهفرد از غذا، خرید و زندگی شبانه‌ کرده است.

۱-برج های دوقلوی پتروناس

این برج دوقلو دارا ۴۵۷ متر ارتفاع است.برجهای دوقلوی پتروناس در طبقات ۴۱ و ۴۲ توسط یک پل هوایی به هم متصل شده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند چشم‌انداز دلفریبی از شهر را از طریق ایستادن روی پل ببینند.

۲-موزه‌ی ملی

این موزه محلی عالی برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ مالزی است. ابزار، ظروف، جنگ‌افزارها و مصنوعات موجود در موزه شامل یک جمجمه‌ی ۴۰۰۰۰ ساله بوده و سکه‌ی طلای شش‌ضلعی موجود در آن مربوط به قرن ۱۵میلادی است.

۳-برج مخابراتی منارا

این برج با ۴۲۰ متر ارتفاع پنجمبن برج بلند دنیا بوده و ساختمان‌های اطراف آن در برابر این برج کوتاه به نظر می‌رسند.در رستوران گردان این برج میتوانید شاهد چشم انداز زیبایی باشید.

۴-معبد سری مها ماریامان

این معبد که به معبد هندوهای مالزی هم معروف است در محله چینی های کوالالامپور واقع شده است و جزء زیباترین وقدیمی ترین معابد این کشور است و جایگاه مهمی در بقین هندوها دارد. چشم‌گیرترین ویژگی معبد، دروازه‌ی آن است که با ترسیم خدایان هندو آراسته شده است.

۵-معبد غارهای باتو

بعد از یک بالا رفتن طاقت‌فرسا از ۲۷۲ پله، مجسمه‌ی طلایی خدای موروگان از شما استقبال می‌کند و به ورودی غار کاتدرال یکی از بزرگترین غارهای مجموعه‌ی باتو می‌رسید. هنگامی‌ که داخل می‌شوید از سقف بلند ۹۷/۵ متر و زیارتگاه پر آذین هندوها شگفتزده خواهید شد.

 

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دوبی
دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر بمبئی
با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دهلی
دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از...