جزیره ی پوکت واقع در جنوب غربی کشور تایلند،جزء مناطق توریستی جذاب جهان بوده و در بین گردشگران محبوبیت خاصی دارد.در این جزیره سواحل شنی زیبایی هست که چندین مایل در کناره ی دریا گسترده شده اند و آبی گرم و زلال مملو از جاذبه های زیرآبی دارد که برای غواصی مناسب اند. سواحل غربی پوکت مخلوطی از خلیج شنی، برآمدگی های سنگی و پرتگاه های عظیم آهکی به همراه چندین ناحیه ی مهم توریستی می باشد مانند ساحل کامالا، ساحل کارون و ساحل پاتونگ. کسانی که به دنبال جایی به جز ساحل هستند، می توانند تورهای جنگل های سرسبز گرمسیری، جنگل های گسترده ی نارگیل، شالیزارها، سواری بر روی فیل ها، موج سواری، قایق سواری با قایق های بامبو و حتی بانجی جامپینگ را تجربه کنند.

۱-معبد وات‌چالونگ

این معبد  جزء مهمترین معابد پوکت است. در این معبد باید با لباس پوشیده و مناسب وارد شد و کفش‌ها را هنگام ورود درآورد. وات چالونگ، معماری و نقش‌های بسیار زیبایی دارد، به خصوص در معبد اصلی. این معبد دارای ۳۶ مجسمه بودا است و شاید بتوان گفت یکی از بزرگترین معابد در کل کشور تایلند همین معبد است.

۲آکواریوم پوکت

این آکواریوم اولین آکواریم در سطح تایلند است و مجموعه‌ای کم‌نظیر از ماهی‌های استوایی، لاک پشت‌ها، مرجان‌ها و گونه‌های دیگری از جانوران دریایی را در خودش دارد.

۳فانتاسی

فانتاسی

که دیزنی‌لند جنوب شرقی آسیا هم نامیده می‌شود، بگرفته از میراث فرهنگی اصیل تایلند است که با استفاده از فناوری‌های جدید، سنت‌های این کشور را زنده می‌کند.این پارک تفریحی دارای فروشگاه های صنایع دستی  بوفه‌ی بین‌المللی و نمایش‌های متنوع است. فانتاسی یک پارک موضوعی فرهنگی است که به سه بخش تقسیم شده؛ خرید در دهکده فستیوال، غذا خوردن در رستوران بوفه «گلدن کیناری» و بخش سوم تفریح و سرگرمی به سبک وگاسی در قصر فیل‌هاست.

۴جزیره‌ فی‌فی

این جزیره جزو جزیره های گرم سیری و یکی از اصلی ترین دلایل سفر گردشگران به گشور تایلند است.این جزیره در ۴۸ کیلومتری پوکت قرار دارد و برای رسیدن به این جزیره میتوانید از قایق هایی که برای این منظور تهیه شده اند استفاده کنید.سواحل مرجانی این جزیره مناسب برای قواصی است و وجود قارهای مرموز و هیجان انگیز طبیعتی زیبا و گردش با قایق پارویی و صخره نوردی از جذابیت های این جزیره هستند.دو جزیره مهم فی فی کوچک و فی فی بزرگ از جزایر فی فی هستند که دارای جاذبه های گردشگری زیادی هستند.

۵خلیج فانگ نا

این خلیج یکی از جذاب ترین دیدنی هایی است که ۴۹۷ مایلی فانگ نا قرار دارد.این خلیج بیشتر به دلیل صخره های اهکی اش شهرت دارد.این خلیج دارای دیدنی هایی از جمله غارها و تالاب ها و سواحل بکر کوچک است.

۶ساحل لائم سینگ

این ساحل در شمال پاتونگ قرار دارد و با عنوان قطعه ای از بهشت از آن یاد میشود.

۷-منطقه قدیمی پوکت

پوکت به دلیل منطقه باستانی اش از شهرت خاصی برخوردار است.در این بخش از شهر شما میتوانید شاهد معابد عبادت گاه ها مرکز خرید و کافه ها و موزه های شخصی باشید.بهترین موقع برای بازدید از این منطقه اول صبح و بعد از غروب خورشید است.

۸باغ‌وحش پوکت

باغ وحش پوکت نزدیک به معبد چالونگ است و مکانی دوست داشتنی با حیوانت مختلف برای بچه ها و بزرگتر هاست. در این باغ وحش میتوانید شاهد رقص گروهی فیل ها و هنرنمایی تمساح ها باشید.

۹ساحل نائی هان

در جنوبی ترین قسمت جزیره ساحلی خلوت و آرام قرار دارد که نامش نائی هان است.در این ساحل شما میتوانید از تفریحات آبی استفاده نمایید.

۱۰ساحل کارن

ساحل کارن از زیباترین ومعروف ترین جاذبه های جزیره پوکت است.این ساحل بزرگترین ساحل غربی پوکت است که طولی معادل۴ کیلومتر دارد و اغلب اوقات خلوت است.در این ساحل میتوانید از خدماتی چون انواع ورزش های آبی و قایق های بلند برای کرایه و شنا و غواصی و اسکی روی آب استفاده نمایید.

پاسخ دهید