راهنمای سفر پاتایا

راهنمای سفر پاتایا

یکی دیگر از شهرهای ساحلی تایلند پاتایا نام دارد که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد.این شهر در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد و حدود ۲ساعت و نیم با اتوبوس طول میکشد.

۱-مینی سیام

مینی سیام نزدیک مرکز پاتایا قرار دارد که در آن ماکت های کوچکی از آثار تاریخی تایلند قرار دارد.بعد از هلند و تایوان مینی سیام سومین مجموعه مینیاتوری است که بیش از ۱۰۰ مدل مینیاتوری از آثار باستانی و تاریخی جهان را همچون معبدهای معروف تایلند مانند معبد بودای زمردین و برج ایفل و مجسمه آزادی و برج کج پیزا و تخت جمشید جزو این مجموعه ها هستند.

۲-جزیره مرجانی

این جزیره در ۷ کیلومتری جنوب غربی پاتایا قرار دارد و مسیر آن از پاتایا ۱۵ دقیقه  با قایق موتوری و با لنج ۴۵ دقیقه طول میکشد. این جزیره با داشتن سواحل شنی سفید آب تمیز و مرجان های فراوان گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

۳-باغ استوایی نانگ نوچ

باغ نانگ نوچ در ۱۸ کیلومتری پاتایا قرار دارد . این باغ مملو از انواع گلها از اقصا نقاط جهان است. گروهی از خانه های سنتی تایلندی در این باغ وجود دارد.

۴-دنیای زیر آب

این مکان که در پاتایا شهرت یافته با عنوان مدرن ترین آکواریوم آسیا است که در جنوب پاتایا قرار دارد.

۵-خانه مقدس حقیقت

خانه مقدس حقیقت بنای چوبی غظیم و با ابهتی است که در شمال پاتایا و در کنار دریا واقع است این معبد با مجسمه های کنده کاری شده چوبی تزیین شده و منعکس کننده ی دیدگاه قدیم و دانش و حکمت و فلسفه ی شرق است.

۶-معبد مدرن وانسانگ وارارام

این معبد از مهمترین معابد پاتایا می باشد.معماری این معبد الهام گرفته از معماری زاپن و هند و چین و…است. فاصله این معبد تا جنوب پاتایا ۱۲ کیلومتر است و تنها ۳ کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ فاصله دارد.

۷-موزه ریپلی

موزه ریپلی در طبقه سوم مرکز خرید رویال گاردن در مرکز پاتایا قرار دارد و اشیا عجیب غریب از کل جهان دریافت میشود .

 

 

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دوبی
دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر بمبئی
با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دهلی
دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از...