یکی دیگر از شهرهای ساحلی تایلند پاتایا نام دارد که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد.این شهر در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد و حدود ۲ساعت و نیم با اتوبوس طول میکشد.

۱-مینی سیام

مینی سیام نزدیک مرکز پاتایا قرار دارد که در آن ماکت های کوچکی از آثار تاریخی تایلند قرار دارد.بعد از هلند و تایوان مینی سیام سومین مجموعه مینیاتوری است که بیش از ۱۰۰ مدل مینیاتوری از آثار باستانی و تاریخی جهان را همچون معبدهای معروف تایلند مانند معبد بودای زمردین و برج ایفل و مجسمه آزادی و برج کج پیزا و تخت جمشید جزو این مجموعه ها هستند.

۲-جزیره مرجانی

این جزیره در ۷ کیلومتری جنوب غربی پاتایا قرار دارد و مسیر آن از پاتایا ۱۵ دقیقه  با قایق موتوری و با لنج ۴۵ دقیقه طول میکشد. این جزیره با داشتن سواحل شنی سفید آب تمیز و مرجان های فراوان گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

۳-باغ استوایی نانگ نوچ

باغ نانگ نوچ در ۱۸ کیلومتری پاتایا قرار دارد . این باغ مملو از انواع گلها از اقصا نقاط جهان است. گروهی از خانه های سنتی تایلندی در این باغ وجود دارد.

۴-دنیای زیر آب

این مکان که در پاتایا شهرت یافته با عنوان مدرن ترین آکواریوم آسیا است که در جنوب پاتایا قرار دارد.

۵-خانه مقدس حقیقت

خانه مقدس حقیقت بنای چوبی غظیم و با ابهتی است که در شمال پاتایا و در کنار دریا واقع است این معبد با مجسمه های کنده کاری شده چوبی تزیین شده و منعکس کننده ی دیدگاه قدیم و دانش و حکمت و فلسفه ی شرق است.

۶-معبد مدرن وانسانگ وارارام

این معبد از مهمترین معابد پاتایا می باشد.معماری این معبد الهام گرفته از معماری زاپن و هند و چین و…است. فاصله این معبد تا جنوب پاتایا ۱۲ کیلومتر است و تنها ۳ کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ فاصله دارد.

۷-موزه ریپلی

موزه ریپلی در طبقه سوم مرکز خرید رویال گاردن در مرکز پاتایا قرار دارد و اشیا عجیب غریب از کل جهان دریافت میشود .

 

 

پاسخ دهید