راهنمای سفر مسکو

راهنمای سفر مسکو

مسکو پایتخت اسرار امیز امپراتوری تزارها و شهر ایروان مخوف و استالین و شهر اپرا و باله و تئاتر است.

۱-کرملین 

این بنا نماد مسکو و روسیه است. این‌جا شاهدِ وحشت‌افکنیِ ایوان مخوف، حمله‌ی ناپلئون، دیکتاتوریِپرولتاریای لنین، استبداد استالینی، اصلاحات گورباچف و اعلام موجودیتِ روسیه‌ی جدید بوده است. بنابراین، هرجور شده کرملین را در برنامه‌ی خودتان جا بدهید.

۲-کلیسای جامع سنت باسیل

این کلیسا دارای زیبایی مدهوش کننده ای است.این بنا را به یادبود پیروزی بر تاتارها ساختند.این بنای تاریخی متشکل است از ۹ کلیسای کوچک در کنار یکدیگر.

۳-میدان سرخ 

در بیرون دیوار شمال شرقی کرملین میدان سرخ قرار دارد.این میدان در ابتدا برای تجارت بود و مراسم مسکو در آن برگذار میشد.عبور ومرور ماشین ها در میدان سرخ ممنوع است.سنگ فرش این میدان کانون جغرافیایی تاریخ روسیه است دیدن این مکان را در شب به شما پیشنهاد میکنیم.

۴-گالری ترِتیاکُف 

بازدید از این مکان را به شما پیشنهاد میکنیم چرا که این گالری میزبان آثار کلاسیک هنری روسی ها است و بازدید از آن به درک فرهنگ و هنر روس ها کمک میکند.

۵-تئاتر بُلشوی 

در این مکان میتوانید شاهد بهترین اپرا ها و باله های روسیه و جهان باشید.

۶-میدان سُبُرنایا 

در قلب کرملین میدان سبرنایا قرار دارد که در اطراف آن ساختمان های خیره کننده بنا شده اند. این کلیسا دارای ۵گنبد طلایی است و محل دفن بسیاری از رهبران کلیسای ارتدوکس است.

۷-موزه‌ هنرهای زیبای پوشکین

این موزه دارای مجموعه ای از آثار هنری اروپای دوره ی رنسانس به بعد است.هنگام رفتن به این موزه حتما از آثار نقاشان آلمانی و فلاندی قرن هفدهم را از دست ندهید.

۸-پارک گورکی

این پارک بانام پارک فرهنگ نیز مشهور است و دارای فضای سبز و سرگرمی های مدرن است . پارک گورکی در طول رود مسکو واقع شده و شما میتوانید دوچرخه یا قایق کرایه کنید.در این مکان مسابقه های پاتیناژ نیز برگذار میشود.

۹- دیر و گورستانِ نُوُدِویچی 

این بنا در دوره های مختلف یکی از استحکامات دفاعی مسکو بوده . تعداد بسیار زیادی از شخصیت های ادبی و سیاسی روسیه در این گورستان دفن شدند.

۱۰-کلیسای جامع مسیح منجی 

به شکرانه پیروزی روسیه بر ناپلئون  بین سال های ۱۸۳۹ تا ۱۸۸۳ بلندترین کلیسای ارتدکس  جهان به نام کلیسای جامع مسیح منجی ساخته شد .

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دوبی
دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر بمبئی
با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دهلی
دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از...