این جزیره بعاین جزیره بعنوان یکی از جزایر معروف و محبوب کشور مالزی است که به دلیل جاذبه های تاریخی، قیمت مناسب، امکانات غواصی عالی، زندگی شبانه هیجان انگیز و کالاهای ارزان قیمت مورد توجه بسیاری از توریست ها است.سواحل لنکاوی با نام های داتای، پانتای سنانگ و تانجونگ جزو سواحل بکر این جزیره هستند.
۱-پل هوایی لنکاوی
یک پل عابر پیاده است که طول آن ۱۲۵ متر است که از روی آن میتوان آبشار های گونونگ و توجو و جزایر کوچک اطراف لنکاوی را دید. این پل در ارتفاع ۷۰۰متری سطح دریا قرار دارد.
۲-داتاران لانگ (میدان عقاب)
در این میدان یک مجسمه ۱۲ متری در بالای سکو قرار دارد . با ۵ دقیقه پیاده روی از کنار این مجسمه میتوان به مراکز خرید کوآ جتی، جتی پوینت مال و تامان لاگندا دالام لانکاوی دسترسی پیدا کرد .
۳-تله کابین لنکاوی
این تله کابین مسافران را در عرض ۱۵ دقیقه به بالای کوه مات سینکانگ میبرد و از آنجا میتوانید جنگل ها و آبشار های لنکاوی را ببینید.
۴-دنیای زیر آب
دنیای زیر آب لنکاوی در شهر ساحلی پانتای سنانگ قرار دارد یکی از جاذبه های این محل پیاده روی در تونل ۱۵ متری در زیر آب است که در آنجا میتوانید کوسه ها و سفره ماهی ها و لاک پشت های سبز را مشاهده کنید.
۵-گونونگ رایا
گونونگ رایا از بلندترین قله های لنکاوی محسوب میشود. محلی های این منطقه بر این باورند که این کوه را مات رایا غولی که زمانی اینجا زندگی میکرده نفرین کرده است .این محل برای کوه نرودی بسیار مناسب است و پیشنهاد میشود حتما همراه یک راهنما به این مکان بروید.

پاسخ دهید