راهنمای سفر دوبی

راهنمای سفر دوبی

دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و برج‌های بلند و معماری نوین خود، مراکز خرید و جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، خود را از یک منطقه بیابانی به یک مقصد برتر گردشگری و تفریحی تبدیل کرده که گردشگران را برای خرید، حمام آفتاب و تفریحات متنوع به سوی خود فرا می‌خواند.

۱-نهر دبی

این نهر شهر را به دو بخش دیره به سمت شمال و بور دبی (Bur Dubai) در جنوب تقسیم می‌کند.این نهر یکی از دلایل مهم و اصلی رشد شهر بوده و مهاجران اولین بار برای ماهی و مروارید به این مکان جذب شدند.برخی از لنج های این نهر بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند.کارکنان این لنج ها در بیشتر مواقع شما را برای بازدید به داخل کشتی دعوت میکنند تا شما با زندگی ملوانان بیشتر آشنا شوید. اگر بخواهید در نهر دبی سفر کنید می‌توانید هم از قایق‌های قدیمی که برای سفرهای توریست‌ها بازسازی‌شده است استفاده کنید و یا می‌توانید از ابرا که نوعی کشتی کوچک چوبی است استفاده کنید.

۲-خانه شیخ سعید آل مکتوم

شیخ سعید آل مکتوم یکی از حاکمان قبلی و پدربزرگ حاکم فعلی است.محل اقامت او یکی از نمونه های معماری عربی است که به عنوان موزه بازسازی و ترمیم شده.خانه اصلی پدر شیخ سعید در سال ۱۸۹۶ به طوری ساخته شد که او میتوانست حمل و نقل کشتی هارا از بالکن تماشا کند.خانه اصلی تخریب شد اما خانه فعلی با ترکیبی از درهای چوب ساچ کنده کاری شده و شبکه های چوبی در سرتاسر پنجره ها و دیوار های گچی با طرح های گلدار و هندسی بازسازی شد.۳۰ اتاق در اطراف یک اتاق مرکزی و برج بادگیر در بالا ساخته شده است.در داخل اینموزه عکس های تاریخی و اسناد و مدارک با بسیاری از عکس های قدیمی شگفت انگیز وجود دارد.

۳-بستاکیا(دبی قدیم)

این محله برای خانه تاجران ایرانی ثروتمندی بود که بیشتر مروارید و پارچه معامله میکردند و به خاطر معامله بدون مالیات و دسترسی اسان به نهر به دبی آمده بودند.ساختمان های آهکی و مرجانی این محله دارای برج های بادی هستند که به صورت دست نخورده باقی ماندند.این برج های بادی به عنوان نوعی سیستم تهویه هوا برای خانه های اولیه و قدیمی بکار میرفتند.در این منطقه گالری ماجیلیس دارای مجموعه ای از سرامیک ها و مبلمان های قدیمی عربی است.

۴-موزه دبی

این موزه در قلعه آل فهیدی قرار دارد که برای دفاع از دبی ساخته شده دیوار های این قلعه از بلوک های مرجانی ساخته و با آهک نگه داشته شده اند.حیاط این قلعه دارای چند قایق سنتی و خانه ای با برگ درخت نخل است.زیر طبقه همکف سالن های نمایش و شهر فرنگ های سرپوشیده قرار دارد که سبک های زندگی سنتی اماراتی را نشان میدهد.

۵-برج خلیفه

این ساختمان یکی از معروف ترین برج های دبی است که با ارتفاع ۸/۸۲۹ متر با عنوان بلندترین ساختمان درجهان محسوب میشود.یکی از تفریحات این ساختمان برای بازدیدکنندگان رفتن به طبقه ی ۱۲۴ است که باید حتما انجام دهند.

۶-برج العرب

این برج بلندترین هتل دنیا با ارتفاع ۳۲۱ متر است که در یک جزیره مصنوعی در خط ساحلی دبی واقع شده است.برج العرب به عنوان یکی از گرانترین هتل های دنیا معرفی شده است.شما در این برج میتوانید در اسکای ویو بار واقع در طبقه بیست و هفتم چای بنوشید و از چشم انداز زیبای شهر لذت ببرید.

 

۷-مسجد جمیرا

این مسجد یکی از زیباترین مساجد دبی به شمار میرود که شباهت زیادی به مسجد الازهر قاهره دارد .مسجد جمیرا نمونه ای از معماری اسلامی است که در دوران قرون وسطی با توجه به سنت فاطمی ساخته شده است.مرکز شیخ محمدبن رشید تور هایی را در زمینه ی شناخت فرهنگ و درک بهتر از اعتقاد به اسلام برگذار میکند.

۸-اکواریو دبی

این اکواریوم یکی از جاذبه های برتر شهر دبی است که ۱۴۰ گونه دریایی رت در خود جای داده است.فعالیت های بسیاری برای نگاهی نزدیکتر به زندگی دریایی در نظر گرفته شده است.انسورکلینگ و غواصی در قفس برای مشهاده کوسه ها از فعالیت های جالب در این اکواریوم محسوب میشود.

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر بمبئی
با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دهلی
دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر گوا
گوا در واقع یکی از ایالت های هند است که چندین شهر کوچک را در خود جای داده است که این شهر ها در خط ساحلی قرار داشته و گردشگران...