راهنمای سفر دهلی

راهنمای سفر دهلی

دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از دلایل سفر به هند میتوان داشتن هنرهای گوناگون و صنایع دستی زیبا و بناهای باشکوه و غذا های عالی جاذبه های طبیعی زیاد و فروشگاه های سنتی را نام برد.

۱-قلعه سرخ

این قلعه جواهری با ارزش بازمانده از دوران مغول است.نمایش و نورپردازی به همراه موسیقی مخصوص ۳۰۰سال تاریخ را برای شما تداعی میکند.دستور ساخت این قلعه به هنگام انتقال پایتخت از آگرا به دهلی داده شد.

۲-قطی منار

این مجموعه جزو پیچیده ترین شاهکارهای معماری اسلام در دهلی به شمار میرود.این مجموعه به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده و برای سفرهای خانوادگی بسیار مناسب است.

۳-معبد لوتوس

معبد نیلوفر آبی توسط فریبرز صهبا از سنگ مرمر سفید ساخته شده معماری این بنا به گونه ای است که نماد مشترک آیین هندو بودایی و اسلام را نمایش میدهد.

۴-دروازه هند

این بنا به یاد ۹۰۰۰۰ سرباز هندی ساخته شده که در طول جنگ جهانی اول جاین خود را از دست دادند.در این معبد شعله ابدی وجود دارد که به صورت ۲۴ساعته به احترام سربازانی که در جنگ هند و پاکستان کشته شده اند در اینجا میسوزد.

۵-مقبره همایون

این مقبره آخرین منزل امپراتور همایون شاه بزرگ مغول است.در ساخت این بنا از عناصر معماری ایرانی و هندی و مغولی الهام گرفته شده است.

۶-گورودوارا بنگلا صاحب

گورودوارا بنگلا صاحب مهمترین عبادتگاه مذهب (سیک)به شمار میرود.این مکان دارای ویژگی های برجسته ای چون:استخری باشکوه و گنبد طلایی است.

۷-بنای یادبود گاندی

یکی از جاذبه های مربوط به استقلال هند بنای یادبود گاندی بانام سابق خانه ی بیرلا است.این مکان خانه است که گاندی در آن ترور شد.یادگارهایی که مربوط به مرگ و زندگی گاندی است در این مکان برای عموم به نمایش گذاشته شده است.

۸-موزه ملی خط آهن

این موزه یا خط آهن با بیش از ۴۰کیلومتر مربع مساحت دارای ۳۰ لوکوموتیو و چندین واگن قدیمی است.شما میتوانید با رفتن به این موزه ۱۴۰ سال از تاریخ خط آهن هند را مشاهده نمایید.

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دوبی
دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر بمبئی
با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر گوا
گوا در واقع یکی از ایالت های هند است که چندین شهر کوچک را در خود جای داده است که این شهر ها در خط ساحلی قرار داشته و گردشگران...