راهنمای سفر بمبئی

راهنمای سفر بمبئی

با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از نظر اقتصادی و توریستی پیشرفت زیادی داشته.تنها تناقضی که در این شهر به چشم میخورد اختلاف شدید طبقاتی آن است.اما بیشتر ثروتمندان هند در این شهر مستقر اند.یکی از مزایای سفر به بمبئی این است که هرچیزی بجزهتل در این شهر ارزان است و اگر کمی حسابگر باشید میتوانید با هزینه معقول از سفر به این شهر و تماشای جاذبه های آن لذت ببرید.

۱-دروازه هند

یک بنای تاریخی از دوران استعمار بریتانیا است که در ساحل عربی قرار دارد.این مکان یکی از جاذبه هایی است که در سفر به بمبئی حتما باید از آن دیدن کنید.بهترین زمان برای بازدید از این مکان هنگام غروب آفتاب است.

۲-محله کولابا

این محله به گونه ای است که افراد همیشه در سفر و گشت و گذار در آن بسیار لذت خواهند برد.این محله قدیمی برای آشنایی دبا فرهنگ مومبای و همچنین خرید بسیار مناسب است.

۳-کلیسای افغان

بازدید از کلیسای سنت جان کشیش یا کلیسای افغان را به شما پیشنهاد میکنیم . در این بنا شما میتوانید از معماری گوتیک و شیشه های رنگ آمیزی شده دیدن فرمایید.این کلیسا به عنوان میراث فرهنگی درجه یک یونسکو ثبت شده است که میتواند دلیل بسیار خوبی برای بازدید از آن باشد.

۴-دریاچه پاوانا

این دریاچه در فاصله ی دو ساعتی مومبای قرار دارد.این منطقه در فصول بارانی بسیار خیره کننده به نظر میرسد.برای تماشای مناظر از نمای بالا میتوانید سوار هواپیماهای دریایی شوید.

۵-غارهای  الفانتا

مجموعه غاری است که در دل کوه حجاری شده و متعلق به مذهب هندو است که به عنوان میراث جهانی به ثبت یونسکو رسیده است.

۶-پاگودای جهانی

معماری بی نظیر این معبد ارزش بازدید آن را بالا برده و این معبد به آموزش مذهب بودایی اختصاص یافته است.این بنا را با نگاهی به معماری ۱۰۰۰سال پیش طراحی کرده است.

 

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دوبی
دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دهلی
دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر گوا
گوا در واقع یکی از ایالت های هند است که چندین شهر کوچک را در خود جای داده است که این شهر ها در خط ساحلی قرار داشته و گردشگران...