راهنمای سفر باتومی

راهنمای سفر باتومی

شهر باتومی شهری بندری است که درکنار دریای سیاه قرار گرفته است و تمام ارتباطات تجاری و مسافرتی گرجستان از طریق بندر باتومی انجام میگیرد.

۱-مجسمه یاد بود مدیا

این مجسمه سمبلی از شاهزاده اساطیر یونانی در شهر باتومی است. مدیا نام زنی است که از اهالی منطقه ی کولخیس در گرجستان بوده. زمانی که یاسون برای یافتن پشم زرین به کولخیس می آید مدیا عاشق او شد و یاسون را در انجام شرط‌ های سخت پدر و سرانجام ربودن پشم زرین یاری داد بعد از آن آنها با هم گریختند و ازدواج کردند. بعدها یاسون او را رها کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند مدیا از شدت حسادت و خشم، گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را کشت. امروزه این مجسمه یکی از جاذبه های باتومی می باشد که در منطقه ای زیبا قرار گرفته است.

۲-آکواریوم باتومی

این آکواریوم از مکان های دیدنی پر بازدید و کم نظیر باتومی است . این آکواریوم با طراحی منحصر به فردی که از ساحل باتومی الهام گرفته است توانسته به یک مکان جذاب تبدیل شود.

۳-دلفیناریوم باتومی

این مکان امکان تماشای شوی دلفین ها را برای شما فراهم میکند. دلفیناریوم محلی برای سرگرمی گروه های سنی مختلف است و یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های باتومی به حساب می آید.

۴-دریاچه نوریگلی

این دریاچه در محدوده شهری با فاصله ی ۱۳۰ متری از دریای سیاه قرار دارد و از طریق کانالی به دریای سیاه متصل شده. و در اطراف این دریاچه چندیدن مجموعه قایق رانی و پارک کودک و دوچرخه سواری برای استراحت و لذت بردن بیشتر  در این دریاچه فراهم شده.

درباره نویسنده

مدیر سایت

مدیریت و طراح وب سایت

یک دیدگاه اضافه کنید

Related Blogs

ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دوبی
دبی یکی از شهرهای پر زرق و برق و جزء اصلی ترین مقاصد گردشگری است.این شهر ایستگاهی برای تعطیلات فراموش‌نشدنی و بی نظیر در امارات متحده عربی است. این شهر با ساختمان‌ها و...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر بمبئی
با افتتاح کانال جدید سوئز و زیاد شدن سفرهای دریایی شهر بمبئی به عنوان دروازه اصلی ورود به شبه جزیره هند به شمار میرود از این رو این شهر از...
ارسال شده توسط مدیر سایت | مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
راهنمای سفر دهلی
دهلی و دهلی نو دارای تاریخی به وسعت رود یامانا هستند این رود دهلی نو در بخش غربی و دهلی قدیم در سمت شرقی آن را از هم جدا میکند.از...